Int Space | Technika Grzewcza
15791
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15791,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Technika Grzewcza

To szeroko rozumiana instalacja centalnego ogrzewania (CO) czyli nic innego jak dostarczanie ciepła od żródła ciepła do elementów grzejnych za pomocą gorącej wody. Nasze instalacje wykonujemy z najnowocześniejszych systemów dostępnych na rynku. Pomagamy w doborze kotła, oraz grzejników, układamy profrsjonalnie ogrzewanie podłogowe oraz uruchamiamy pompy ciepła powietrze- woda.

Tece

Tece

 

 

 

 

  • Nasze instalacje opieramy głównie na systemie rury wielowarstwowej TECEflex. Przedsiębiorstwo “TECE” Sp. z o.o. jest znanym producentem i dystrybutorem innowacyjnych produktów w zakresie techniki sanitarnej i grzewczej, specjalizującym się w produkcji wysokiej jakości systemów instalacyjnych przeznaczonych do obiektów przemysłowych oraz budownictwa ogólnego. TECE jest jednym w wielu europejskich oddziałów wchodzących w skład grupy TECE która jest znana na europejskim rynku instalacji sanitarnych i grzewczych z markowych produktów wysokiej jakości.

 

  • TECEflex jest bardzo funkcjonalnym i uniwersalnym systemem rurowym do instalacji sanitarnych, grzewczych oraz sprężonego powietrza. Przez 20 lat system TECEflex został użyty do wykonania milionów połączeń na całym świecie – wszystkich opartych na tej samej, niezmiennie aksjalnej technologii, w której rura jest rozpęczana a następnie zaciskana na złączce poprzez nasunięcie tulei. Taki sposób połączeń gwarantuje minimalne przewężenie przekroju wewnętrznego, a wytrzymała grubościenna złączka jest wyprodukowana z jednego elementu.
Kotły Gazowe

Kotły Gazowe 

 

Większość z inwestorów budujących domy jednorodzinne traktuje ogrzewanie gazowe jako domyślny sposób ogrzewania domu. W końcu jeśli na naszej działce jest przyłącze gazowe to jest wiele zalet skorzystania z tej formy najpowszechniejszej i najczęściej stosowanej metody zaopatrzenia w paliwo naszego źródła ciepła. Po pierwsze, gaz ziemny jest w miarę tani. Po drugie, to paliwo może być spalane bardzo efektywnie w nowoczesnych kotłach gazowych. Po trzecie, dzięki możliwości spalania w automatycznych kotłach, jest to paliwo, którego użycie jest niemal bezobsługowe.  Gaz ziemny  w sposób doskonały nadaje się do spalania w gazowych kotłach kondensacyjnych. Kotły kondensacyjne różnia się od klasycznych, większa sprawnością, a to dzięki temu że wykorzystują ciepło  pary wodnej zawartej w spalinach.

W standardowych kotłach woda w wymienniku ciepła przejmuje energię od spalin, które schładzane są do określonej temperatury (np. 120° C). Ta część energii nazywana jest w termodynamice „ciepłem jawnym”. Spaliny zawierają również dodatkowe, tzw. „ciepło utajone”, czyli ciepło kondensacji zawarte w parze wodnej powstającej w czasie spalania gazu. Podczas gdy w kotłach niekondensacyjnych energia kondensacji zawarta w parze wodnej uchodzi niewykorzystana wraz ze spalinami do komina, kotły kondensacyjne są w stanie ją wykorzystać. Jest to związane z budową wymiennika ciepła, którego powierzchnia wymiany ciepła jest znacznie większa od wymienników w „zwykłych” kotłach. Dzięki temu w wymienniku ciepła po przejściu „ciepła jawnego” od spalin ma miejsce dalsze ich schładzanie do temperatury niższej niż temperatura kondensacji pary wodnej. W czasie procesu skraplania pary wodnej uwalniane jest ciepło kondensacji i przekazywane wodzie grzewczej w wymienniku ciepła.

Podsumowując, warto założyć kocioł kondensacyjny dla ogrzewania domu i my Tobie w tym chętnie pomożemy.  Nie trać czasu na naprawy starego kotła. Wymień go na nowy bardziej energooszczędny. Posiadamy w swojej ofercie kotły Junkersa, Beretty, ACV, De Ditrich, Saunier Duval, Vailant oraz na życzenie inne.

Grzejniki

Grzejniki

 

Zajmujemy się doradztwem technicznym, montażem i dystrybucją grzejników znajdujących zastosowanie w różnych typach pomieszczeń. Ogrzewanie pomieszczeń jest kluczowym elementem naszego społeczeństwa, jednakże wymagania postawione współczesnemu rynkowi pokazały, że grzejnik musi oferować nie tylko ciepło: od współczesnego grzejnika Klient oczekuje nowoczesnej,  technologii oraz wzornictwa zgodnego z duchem czasu. Nasza firma  korzysta  głównie z produktów firmy Kermi oraz  Gorgiel.

 Jest to przedsiębiorstwo o międzynarodowym zasięgu zaliczane  do wiodących producentów techniki grzewczej i pryszniców w Europie. W głównej siedzibie w Dolnej Bawarii firma zatrudnia ok. 1300 pracowników, dysponuje dwoma centrami produkcji, a poza tym obecna jest na rynku międzynarodowym. Przedsiębiorstwo wyróżniają produkty wysokiej jakości, zaawansowana technologia, zmotywowani pracownicy i wytyczony cel: aby innowacyjne rozwiązania, awangardowe wzornictwo, najwyższa jakość, funkcjonalność, komfort oraz niezawodność współgrały w najlepszy możliwy sposób.

Od 1976 roku firma GORGIEL skutecznie buduje pozycję markowego dostawcy wysokiej jakości produktów na rynek europejski. Firma doprowadziła produkcję do najwyższej dostępnej jakości a wzornictwo i funkcjonalność produktów wsparła najnowocześniejszą technologią. Oferta grzejników została rozbudowana do poziomu pozwalającego na wyposażenie każdego wnętrza, zarówno prywatnego jak i publicznego. Klient bez problemu znajdzie odpowiedni grzejnik dla swojego domu, biura, szkoły czy szpitala. Znakomite właściwości grzewcze, szeroki zakres rozmiarów i wersji podłączeń zaspokoją potrzeby najbardziej wymagającego klienta. Stylowe a jednocześnie nieskomplikowane wzornictwo stwarza produkt przyjazny zdrowiu użytkownika – bez miejsc dla kurzu, brudu czy insektów. Każdy grzejnik jest testowany pod wysokim ciśnieniem a stosowna gwarancja jest załączona do każdego opakowania. Przemyślana konstrukcja grzejników czyni je łatwymi w montażu i przyjaznymi instalatorowi.

Ogrzewanie podłogowe

 Ogrzewanie podłogowe

 

Wraz z rozwojem nowych technologii, pomp ciepła, kotłów kondensacyjnych, coraz popularniejsze staje się ogrzewanie płaszczyznowe – podłogowe. Zapewnia ono komfort cieplny w domu, a jednocześnie umożliwia pełniejsze wykorzystanie powierzchni, co daje więcej możliwości aranżacji wnętrza dzięki temu, że miejsca na ścianach nie zajmują grzejniki. Ponadto ogrzewanie podłogowe jest ogrzewaniem niskotemperaturowym, co pozwala nam znacznie obniżyć comiesięczne koszty eksploatacji, poprzez zmniejszenie temperatury zasilania obiegu grzewczego, dzięki czemu nasz kocioł kondensacyjny będzie nam dobrze kondensował, a pompa ciepła nie będzie musiała chodzić na maksymalnej mocy. Ogrzewanie podłogowe zapewnia poczucie komfortu cieplnego, dzięki równomiernemu rozchodzeniu się ciepła na całej powierzchni pomieszczenia oraz korzystnemu pionowemu rozkładowi temperatury w pomieszczeniu. Niezależnie od warunków budowlanych i przyjętych technologii, nasze systemy pozwalają na ogrzewanie powierzchni podłóg betonowych i konstrukcji drewnianych. Zajmujemy się kompletnym montażem systemów ogrzewania podłogowego. W naszych instalacjach wykorzystujemy produkty renomowanej firmy TECE, które są gwarancja najwyższej jakości.